Trzy zespoły jedną nogą w I lidze

Wielu emocji, niekoniecznie pod kątem sportowej rywalizacji, przyniosła 9. kolejka Amatorskiej Leszczyńskiej Ligi Orlika. Żółte i czerwone kartki posypały się w meczu pomiędzy FC Albatrosami a LOB S.A.

Starcie Albatrosów z LOB S.A., było starciem otwierającym zmagania IX rundy. Podczas tego spotkania, sędziowie pokazali aż sześć kartek, w tym dwie czerwone. Ekipa pomarańczowych, grająca przez pewien okres trójką zawodników w polu, potrafiła jednak wywalczyć pełną pulę. Również we wtorek, po dramatycznej końcówce, Oknoplast wygrał z FC Gronowem 6:5. Ważne punkty w kontekście awansu do I ligi stracił Galibier, który zremisował z Cerber Alarmy. W dużych opałach znalazła się Lubema. W środę, zespół ten zanotował trzecią porażkę z rzędu, przegrywając tym razem z niżej notowaną Protectią. Kolejne pewne zwycięstwa odniosły drużyny z czuba tabeli, Tankersi F.C. i FC Eden Green. 

Przodownictwo w tabeli utrzymuje niepokonany FC Eden Green. Tuż za obrońcą tytułu plasują się Tankersi F.C. i LOB S.A. Ekipy te jedną nogą są już w I lidze. O pozostałe pięć miejsc bije się osiem teamów, zajmujących pozycje od czwartej do jedenastej.

Komplet wyników 9. kolejki ALLO:

Wtorek:
FC Albatrosy – LOB S.A. 2:3
Sępy – Laminaty 2:6
Galibier – Cerber Alarmy 2:2
Oknoplast – FC Gronowo 6:5

Środa:
Lubema – Protectia 2:4
Tankersi F.C. – Jarzębiny 14:1
Szakale – United 3:2
Żuczki – FC Eden Green 0:4

Łukasz Kaczmarek