Trzy punkty zostały w Kórniku

Czternastą porażkę w tym sezonie ponieśli piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół uległ na wyjeździe Kotwicy Kórnik 1:2.

W rundzie jesiennej Kotwica wszystkie spotkania rozgrywała na wyjeździe. Dlatego po pierwszej części sezonu pozycja zespołu z Kórnika pozostawiała wiele do życzenia. Straty punktowe spowodowane grą na obiektach rywali podopieczni Piotra Sołtysiaka nadrobili na wiosnę. Na wiosnę w Kórniku punkty zgubiły takie drużyny jak Obra 1912 Kościan czy Unia Swarzędz.

Niestety do grona ekip, które z Kórnika wróciły na tarczy dołączyła również Stainer Polonia Leszno. Czwartkową konfrontację biało-czerwoni rozpoczęli w najlepszy możliwy sposób. Już w drugiej minucie polonistów na prowadzenie wyprowadził będący ostatnio w bardzo dobrej formie Łukasz Bugzel. Stoper leszczynian na gola zamienił rzut karny. Niestety dla ekipy z Leszna pół godziny później na tablicy wyników widniał już rezultat remisowy. Wyrównującą bramkę dla gospodarzy bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Błażej Wieśko. Szalę zwycięstwa na swoją stronę miejscowi przechylili w drugiej połowie. Jakuba Krzyżostaniaka z jedenastu metrów pokonał Mieszko Pytalk ustalając w ten sposób wynik spotkania na 2:1.

Dzięki wygranej Kotwica Kórnik z dorobkiem 53 “oczek” zajmuje obecnie 9 lokatę w ligowej tabeli. Dwie pozycje niżej plasują się podopieczni Jędrzeja Kędziory, którzy do tej pory zgromadzili na swoim koncie 51 punktów.
W ostatniej kolejce obecnych rozgrywek, która odbędzie się w najbliższą sobotę Stainer Polonia Leszno wybierze się na mecz do Opatówka. Kotwica natomiast przed własną publicznością podejmie Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

Kotwica Kórnik 2:1 Stainer Polonia Leszno
2′ Łukasz Bugzel 0:1
33′ Błażej Wieśko 1:1
60′ Mieszko Pytlak 2:1