Trzy punkty zostają w Lesznie

W meczu 9. kolejki III ligi, Polonia 1912 Leszno pokonała na własnym obiekcie Wdę Świecie 3:0. Bramki dla leszczynian zdobywali: Krawczyk dwie i Ceglarek jedną.

Spotkanie z Wdą z animuszem rozpoczęli gospodarze. Już w 8. minucie, przed świetną szansą na strzelenie gola stanął Patryk Kowalski. Uderzenie napastnika Polonii było jednak minimalnie niecelne. To, co nie udało się w 8., udało się w 12. minucie. Po ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym, sędzia odgwizał jedenastkę, którą na bramkę zamienił niezawodny Bogumił Ceglarek. Sytuacja ta podziałała mobilizująco na Świecie. Drużyna przyjezdna, jeszcze w pierwszej połowie, wykreowała dwie akcje, po których padły trafienia. Na szczęście, dobre oko miał arbiter i w obydwu przypadkach odgwizał spalone. Goście, z ofensywnej taktyki gry, nie zrezygnowali również w drugiej odsłonie. Ich przewaga nie została jednak udokumentowana golem. Leszczynianie, schowani za podwójną gardą, umiejętnie uśpili rywala i zadali drugi cios. W 63. minucie, fenomenalne podanie w uliczkę od Patryka Kowalskiego otrzymał zmiennik, Artur Krawczyk. Skrzydłowy minął golkipera Wdy i umieścił futbolówkę w pustej bramce. Podopieczni Jerzego Radojewskiego dobili przeciwnika w 74. minucie. Prostopadłym zagraniem uruchomiony został Krawczyk, który w podobny sposób pokonał Mateusza Skowrońskiego. Do końcowego gwizdka, o uratowanie honoru walczyli piłkarze ze Świecia, jednak defensywa Polonii nie popełniła żadnego błędu. Ostatecznie trzy cenne punkty zostały w Lesznie.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Woźny, Prz. Kowalski (K), Ozimek – Bugzel (46' Olszak), Glapiak – Ceglarek (46' Krawczyk), Tomkowiak, K. Hofman (64' Przymus) – Pat. Kowalski (77' Gendera)

Łukasz Kaczmarek