Trzy kroki do II ligiNajlepszym dowodem na to, że zaangażowanie oraz ciężka praca to klucz do spełnienia marzeń, są siatkarze UKS 9 Leszno, którzy jako gospodarze wystąpią w finałowym turnieju zmagań o awans do II ligi.

Tegoroczna przygoda z ligowymi rozgrywkami w wykonaniu podopiecznych trenera Jarosława Borowskiego trwa już od października. Wtedy szkoleniowiec leszczynian podkreślał, że ten sezon w wykonaniu Dziewiątki może być przełomowy. Z jeszcze większym optymizmem do tego sezonu podchodził Bartosz Gadkowski. Przyjmujący Tygrysów nie ukrywał, że celem drużyny jest awans do finału III ligi. Lider ekipy, która swoje spotkania rozgrywa w hali Gimnazjum nr 9 w Lesznie, nie pomylił się w żadnym stopniu.

UKS 9 awansowała do finału rywalizacji na III-ligowym szczeblu, gdzie niestety musiała uznać wyższość Słupcy. Przepustkę do najlepszej dwójki zespołów w Wielkopolsce dał naszemu zespołowi możliwość walki o awans o klasę wyżej. Leszczynianie podjęli rękawice i przez półfinałową rywalizację przeszli jak burza, wygrywając wszystkie trzy mecze z rywalami z Pruszcza Gdańskiego, Koszalina i Bydgoszczy. Taki rozwój wypadków spowodował, że Leszno miało szansę zostać gospodarzem finałowej rywalizacji i tak też się stało.

W trzydniowej rywalizacji, która rozpocznie się w piątek, 19 maja oprócz UKS 9, przed leszczyńską publicznością zaprezentują: Kasztelan Rozprza, Klima Błażowa oraz MUKS Michałkowice. Awans do II ligi zapewni sobie tylko najlepsza ekipa zawodów. Dodajmy, iż podczas siatkarskich zmagań kibice będą mogli także wesprzeć rehabilitację Jędrzeja Bartkowiaka. 21-latek, absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie, przeszedł rozległy udar mózgu, przez co jego codzienność pochłania walka o dojście do pełnej sprawności.

Harmonogram meczów:
Piątek, 19.05
17.00 UKS 9 Leszno – MUKS Michałkowice
19.00 LUMKS Kasztelan Rozprza- Klima Błażowa

Sobota, 20.05
15.00 MUKS Michałkowice – Klima Błażowa
18.00 UKS 9 Leszno – LUMKS Kasztelan Rozprza

Niedziela, 21.05
10.00 LUMKS Kasztelan Rozprza – MUKS Michałkowice
13.00 UKS 9 Leszno – Klima Błażowa