Trzecie derby w tym sezonie



W środowe popołudnie poznamy finalistów Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Jednym z kandydatów do awansu do finału pozostaje Stainer Polonia Leszno, która przed własną publicznością zmierzy się z Obrą 1912 Kościan.

Remisy tak naprawdę niczego nowego nie wnoszą, a co ważniejsze nic nie rozstrzygają. A taki remis mamy w tym sezonie w pojedynkach Stainer Polonii Leszno z Obrą 1912 Kościan. Być może znalazłoby się kilka osób, prawdopodobnie fanów biało-czerwonych, którzy dopatrzyliby się nieznacznej przewagi leszczynian ze względu na bramkowy remis z minionej soboty. Obie dotychczasowe konfrontacje dotyczą jednak spotkań ligowych, za które nawet w przypadku hokejowych rezultatów dostaje się i tak jeden punkt.

Dlatego też dobrze się stało, że mamy w tym sezonie trzeci pojedynek obu zespołów, który co ważniejsze nie będzie mógł zakończyć się remisem. Dodatkowej pikanterii całemu spotkaniu dodaje jego stawka. Wygrana drużyna zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu leszczyńskiego. W drugim półfinale, który zostanie rozegrany w Rydzynie tamtejszy 4P4S Rydzyniak zmierzy się Kanią Gostyń.

Początek spotkania Stainer Polonii Leszno z Obrą 1912 Kościan, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zaplanowano w środę na godzinę 17:00.