Trzecia z rzędu porażka

I liga koszykówki przyzwyczaiła już kibiców basketu do spotkań na styku. Kolejne ma za sobą Jamalex Polonia 1912. Niestety znowu czegoś zabrakło i leszczynianie przegrali trzeci mecz z rzędu, tym razem ze Spójnią Stargard.

W sobotę rywalem podopiecznych Łukasza Grudniewskiego była Spójnia. Poloniści wybrali się do Stargardu z nadzieją na przełamanie passy dwóch porażek. Niestety nie udało się, a o losach meczu znowu zdecydowały ostatnie minuty.

Pierwsze dwie odsłony padły łupem gospodarzy. Miejscowi dwie kwarty wygrywali zaledwie jednym punktem, zatem przewaga wciąż była do odrobienia. Leszczynianie bardzo dobrze zagrali w trzeciej ćwiartce. Zwycięstwo 19:16 pozwoliło naszym koszykarzom wyjść na jednopunktowe prowadzenie. W ostatniej kwarcie zabrakło konsekwencji i pierwszoligowego ogrania. Więcej argumentów mieli gospodarze i to oni ostatecznie cieszyli się z kolejnego ligowego zwycięstwa. Spójnia pokonała Jamalex Polonię 79:70. Warto podkreślić, że ekipa ze Stargardu w tym sezonie jeszcze nie przegrała, a po dziewięciu kolejkach ma na swoim koncie komplet zwycięstw.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Koelner i Sanny – po 13, Stępień – 12, Sirijatowicz – 11, Rostalski – 8, Milczyński – 5, Malona – 4, Trubacz i Kiwilsza – po 2.

Wyniki poszczególnych kwart: (20:19),(23:22), (16:19), (20:10)