Trudny bój z Mistrzami PolskiJuż jutro o godzinie 19:00 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka, Fogo Unia Leszno podejmie aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski – SPAR Falubaz Zielona Góra.

Gospodarze, po ostatnim spotkaniu we Wrocławiu, gdzie zremisowali już praktycznie wygrany mecz, będą chcieli się pokazać z lepszej strony. Ich rywal będzie tym razem jeszcze bardziej wymagający, gdyż do Leszna przyjeżdżają zielonogórzanie, którzy zajmują drugie miejsce w Enea Ekstralidze.

W składzie leszczyńskich Byków, w stosunku do ostatniego spotkania, nie zaszły personalne zmiany. Po raz kolejny będą oni musieli radzić sobie bez Kenneth'a Bjerre. Duńczyk zaliczył groźny upadek w minionym tygodniu na Wyspach Brytyjskich i przechodzi rehabilitację. Prawdopodobnie będzie gotowy na następny mecz.

Pewną niespodzianką może być ustawienie Grzegorza Zengoty pod numerem 13. 25-letni żużlowiec na razie nie spisuje się najlepiej, jednak sztab szkoleniowy biało-niebieskich liczy na jego przełamanie. Po raz pierwszy w rozgrywkach ligowych,  kibice będą mogli zobaczyć w akcji duet Pedersen – Baliński, który zapewnia dodatkowe emocje. Przemysław Pawlicki tym razem pojedzie w parze z Mikkelem Michelsenem. Młody Duńczyk chciałby powtórzyć występ z Wrocławia, gdzie zdobył 8 punktów i bonus. Para juniorska ma nadzieję wygrać wreszcie swój wyścig. Piotrowi Pawlickiemu i Tobiaszowi Musielakowi nie udało się to jeszcze w tym sezonie.

SPAR Falubaz Zielona Góra:
1. Patryk Dudek
2. Aleksandr Łoktajew
3. Piotr Protasiewcz
4. Andreas Jonsson
5. Jarosław Hampel
6. Kamil Adamczewski
7. Adam Strzelec

Fogo Unia Leszno:
9. Nicki Pedersen
10. Damian Baliński
11. Przemysław Pawlicki
12. Mikkel Michelsen
13. Grzegorz Zengota
14. Tobiasz Musielak

Piotr Walkowiak