Trudna sytuacja przed rewanżem w GorzowieW niedzielę Unia Leszno przystąpi do rewanżowego pojedynku ćwierfinałowego z Caelum Stalą Gorzów. Byki w tym sezonie mają wyjątkowego pecha. Kiedy wydawało się, że jego limit już się wyczerpał kontuzję zaliczył Paweł Urbański, a zawieszony na pół roku został Edward Kennett.

Przypomnijmy, iż aktualnie kontuzjowani w szeregach Byków są: Damian Baliński, Jurica Pavlic, Adam Skórnicki, Sławomir Musielak, Kamil Adamczewski i Filip Marach. W ostatnim czasie do tej listy dołączył Paweł Urbański, który złamał kostkę. Na domiar złego ze stosowanie nieregulaminowanych tłumików w lidze angielskiej na pół roku zawieszono ściągniętego do Unii w trybie awaryjnym Edwarda Kennetta.

Storpedowani urazami podopieczni Romana Jankowskiego przegrali w pierwszym meczu ćwierfinału ligi z Caelum Stalą Gorzów 51:39. Była to pierwsza porażka leszczynian na własnym torze od 2009 roku. Gdyby nie fantastyczna postawa Jarka Hampela i Troya Batchelora porażka byłaby jeszcze boleśniejsza. Ciągle jest jednak szansa na awans do strefy medalowej, bo sprzyjającymi wynikami zakończyły się pozostałe pojedynki. Wciąż nie wiemy jednak w jakim składzie Uniści wybiorą się do Gorzowa. Pewne jest ze za Kamila Adamczewskiego nadal będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Wypełnić lukę po Edwarcie Kennecie ma Adam Skórnicki.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNasi w Szwecji
Następny artykułWyzwanie Arotu Astromalu