Triumf Zbigniewa GucwyZbigniew Gucwa został triumfatorem X Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego. W wyścigu wzięło udział prawie tysiąc kolarzy z całego kraju.

Kolarze rywalizowali na dwóch trasach: 30 i 90 km. Zdecydowana większość uczestników zdecydowała się na rywalizację na dłuższym dystansie. Start i meta usytuowane były na ulicy Kosmonautów, przy leszczyńskim lotnisku. Kolarze przejeżdżali między innymi przez: Święciechowę, Gołanice, Włoszakowice, Boszkowo i Brenno.

Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich metrów. Zbigniew Gucwa okazał się lepszy o dosłownie pół koła od Adama Adamkiewicza. Na najniższym stopniu podium stanął medalista olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim – Jan Szymański. Najlepsi dystans 90 km pokonali w czasie 2 godziny i 10 minut.

W ramach X Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego odbyły się II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. Podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył Andrzej Gucwa z portalu naszosie.pl. Wyższość rywala musiał uznać niegdyś jeden z najbardziej znanych polskich kolarzy, a obecnie komentator stacji Eurosport – Dariusz Baranowski. Wśród dziennikarzy był również reprezentant portalu LeszczynskiSport.pl. Daniel Nowak zajął w tej rywalizacji siódme miejsce, z czasem 2 godziny i 42 minuty.

(dan)