Triumf Wierzchowskiego

W sobotę odbył się tenisowy Turniej o Puchar Sportingu. Triumfatorem tej imprezy został Piotr Wierzchowski, który w w wielkim finale pokonał Marcina Rokosza w dwóch setach 6:3, 6:4.

Sobotni turniej był ostatnim w tym roku organizowanym przez leszczyński Klub Tenisowy Sporting. Finaliści dość gładko przebrneli przez półfinały. Wierzchowski pokonał Andrzeja Woźniaka 6:2, 6:1, a Rokosz okazał się lepszy od Jakuba Urbana, zwyciężając również w dwóch setach: 6:4, 6:2.

Na etapie grupowym swoją rywalizację zakończyli: Paweł Pilecki, Tomasz Szymański, Radosław Grobelski, Adam Ratajczak, Sławomir Strzępa, Andrzej Jankowski, Maciej Busz, Jędrzej Myszkowski oraz Filip Englert.

Finałowy mecz odbywał się późnych godzinach wieczornych. Mimo tego zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem i niezwykłą determinacją. Ostatecznie najlepszym tenisistą okazał się Piotr Wierzchowski, który pokonał Marcina Rokosza 2:0, w gemach 6:3, 6:4.

Kolejny turniej otwarty o puchar Sportingu odbędzie się już na początku przyszłego roku. O terminie będziemy Państwa informować.

(dan)