Triumf Leszka Janusza

W sobotę odbył się pierwszy tegoroczny turniej tenisowy z cyklu Grand Prix Sporting 2016. Do rywalizacji stanęło ośmiu tenisistów. Najlepszy okazał się Leszek Janusz.

Zawodnicy podzieleni zostali na dwie czteroosobowe grupy. Dwóch najlepszych awansowało do półfinałów. Z grupy A awans uzyskali: Andrzej Gołdyn, który wygrał wszystkie trzy spotkania grupowe oraz Andrzej Woźniak. Z grupy B również z kompletem punktów do półfinału awansował Leszek Janusz. Drugie miejsce w grupie zajął Rafał Wojciechowski, który z powodów zdrowotnych nie mógł wystąpić w fazie finałowej i skreczował w półfinałowym starciu z Andrzejem Gołdynem. Do wielkiego finału awansował Leszek Janusz, który pokonał Andrzeja Woźniaka w dwóch setach 6:3, 6:4.

Mecz finałowy rozegrany został dzień później. Pierwszego seta bardzo pewnie wygrał Andrzej Gołdyn, który pozwolił sobie na stratę jedynie 1 gema. W drugim Leszek Janusz zrewanżował się przeciwnikowi wygrywając 6:2. O zwycięstwie musiał zadecydować super tie-break. Fantastyczne wymiany, techniczne zagrywki stworzyły finał na najwyższym poziomie. Ostatecznie zwycięstwo 10:8 odniósł Leszek Janusz.

(dan)