Trener Tęczy o meczu z Lotosem



MKS Tęcza Leszno przegrała w niedzielę we własnej hali z dużo wyżej notowanym Lotosem Gdynia. Mimo kolejnej porażki w grze leszczyńskich koszykarek pojawiło się kilka pozytywnych aspektów. Pojedynek z Lotosem ocenił trener Dariusz Raczyński.

Cieszy pierwsza połowa, bo zespół wyszedł bez najmniejszego kompleksu do gry z tak utytułowanym przeciwnikiem jak Lotos – podkreślał tuż po niedzielnym meczu Dariusz Raczyński. – W pierwszej części trzeciej kwarty zabrakło bardzo prostego elementu, czyli powrotu do obrony. Dostaliśmy kilka łatwych koszy i ta przewaga zrobiła się dość duża. Lotos jest zbyt dobrym zespołem, żeby nie wykorzystać takiego gapiostwa z naszej strony – uważa szkoleniowiec leszczynanek.

MKS Tęcza Leszno na tle Lotosu Gdynia naprawdę nie wyglądała źle. Leszczynianki szczególnie w pierwszej połowie pokazały charakter i chęć walki. – Chciałem pogratulować dziewczynom postawy w dzisiejszym spotkaniu. Jest to pierwszy mecz, w którym  udało nam się zrównać zbiórkami z tak doskonałym zespołem. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku jeśli chodzi o zgrywanie zespołu. Mamy znów dwie nowe zawodniczki i to co powinniśmy robić w okresie przygotowawczym musimy robić teraz – taki nasz los – podkreślił trener.

Tęcza kolejny mecz rozegra w Poznaniu z tamtejszą Ineą AZS. Mecz z niżej notowanym zespołem może okazać sie kluczowy w ostatecznym układzie tabeli. Aktualnie Tęcza jest na miejscu jedenastym.

Daniel Nowak