Trapez odczarowany

Pierwsze zwycięstwo we własnej hali odnieśli leszczyńscy koszykarze. W sobotę Jamalex Polonia 1912 wygrała z Sudetami Jelenia Góra 64:59.

Ponad dwa miesiące fani koszykówki w Lesznie musieli czekać na triumf Jamaleksu Polonii 1912 w Hali Trapez. Udało się to dopiero w spotkaniu 13 kolejki.

Otwarcie należało do gospodarzy, którzy po dwóch minutach prowadzili 6:0. Z czasem, goście rzucali celnie, ale mimo tego przegrali pierwszą kwartę 15:18. W drugiej odsłonie podopieczni Marka Lebiedzińskiego kontynuowali dobrą grę. Dzięki temu, wygrali z rywalem trzema punktami i schodzili na przerwę przy wyniku 34:28. Wiele emocji było w trzeciej ćwiartce. Leszczyńska drużyna, choć wygrała 21:20, nie mogła czuć się bezpiecznie. W ostatniej partii, ekipy były nieskuteczne pod koszem. Zarówno Leszno, jak i Jelenia Góra marnowały akcję na potęgę. Miejscowi rzucili zaledwie 9 punktów. Przeciwnik zaprezentował się podobnie, trafiając 11 punktów. Ostatecznie, mecz zakończył się wynikiem 64:59.

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 zdobywali: Jankowiak 15, Mowlik 14, Krówczyński 10, Hajnsz 9, Malinowski 7, Gadomski 4, Łukomski 3, Zubik 2.