Transferowy hit Jamalex PoloniiKamil Chanas będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy pierwszoligowej Jamalex Polonii 1912 Leszno. Nowy zawodnik leszczyńskiego klubu ma za sobą bardzo bogatą przeszłość, spędzoną na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej.

Największą zaletą Chanasa zdecydowanie jest doświadczenie. Wychowanek Śląska Wrocław, barwy tego klubu reprezentawał w latach 2003-2008. Grał także w Ostrowie, Wałbrzychu, Włocławku, Starogardzie Gdańskim i Zielonej Górze. 32-latek ma na swoim koncie aż dziewięć medali mistrzostw Polski. Dwa z tego najcenniejszego kruszcu zdobył w 2013 i 2015 roku, broniąc barw Stelmetu Zielona Góra.

W minionym sezonie ze BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski świętował brązowy medal. W zespole prowadzonym przez trenera Emila Rajkovicia rzucający obrońca wystąpił w 42 meczach, grywał zazwyczaj 16 minut podczas których dostarczał Stali średnio 4,2 punktów i 1,5 zbiórek.

Chanas czterokrotnie sięgał również po Puchar Polski. Ma w swoim dorobku dziesięć występów w seniorskiej reprezentacji Polski. W 2008 i 2012 uczestniczył w meczu gwiazd PLK. Nowy nabytek leszczyńskiego klubu w przeszłości regularnie występował na europejskich parkietach, rywalizując z najlepszymi koszykarzami Starego Kontynentu. Dla ekipy prowadzonej przez Łukasza Grudniewskiego jest to zatem nie lada wzmocnienie, które śmiało nazwać można transferowym hitem tego lata w I lidze.

zdjęcie: PLK