Transferowa gorączka trwa

Od kilkunastu dni znamy regulamin żużlowej Ekstraligi. Na rynku transferowym robi się coraz goręcej. Hitem będzie najprawdopodobniej zmiana klubu przez Jarosława Hampela i Tomasza Golloba.

Już od kilku tygodni głośno mówi się o tym, gdzie owa dwójka spędzi sezon 2013. Dotychczasowemu liderowi Unii Leszno jeszcze przed ogłoszeniem regulaminu najbliżej było do Falubazu Zielona Góra. Kiedy poznaliśmy limit KSM sytuacja uległa zmianie. Dziś kraj obiegła informacja, jakoby Jarosław Hampel jedną nogą był już w Rzeszowie. Jedno jest pewne. Pozostanie byłego wicemistrza świata jest mało prawdopodobne.

Leszczyńscy działacze będą zmuszeni do uruchomienia planu B. Wśród następców Hampela wymianiany jest wychowanek Unii, uczestnik przyszłorocznego cyklu Grand Prix, Krzysztof Kasprzak. Do wzięcia będzie prawdopodobnie też Darcy Ward, który miejsce w Unibaksie Toruń straci na rzecz Tomasza Golloba. 41-latek wybrał bowiem ofertę Aniołów, wartą ponad 2,5 miliona złotych.

Ważne kontrakty z Unią Leszno mają jedynie Tobiasz Musielak i Kamil Adamczewski. Działacze prowadzą rozmowy z pozostałymi zawodnikami. A te wcale nie należą do najłatwiejszych. Jaką kadrą dysponować będzie leszczyński klub dowiemy się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Daniel Nowak