To nie był ich dzień

Bez punktów w starciu z Wartą Śrem pozostali piłkarze Polonii 1912 Leszno. W niedzielę w Lesznie lepsi byli goście, którzy wygrali 2:0.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy starali się kreować akcje ofensywne głównie za pośrednictwem prostopadłych podań. Goście większość tych akcji skutecznie detronizowali. W 42. minucie Warta wyprowadziła kontratak, który skutecznie wykończył Patryk Słomczyński. Do przerwy prowadzenie było zatem po stronie przyjezdnych.

Podopieczni Karola Misia drugą część spotkania rozpoczęli ze sporym animuszem. Doskonałą okazję do wyrównania mieli tuż po wznowieniu, ale szczęście było po stronie rywali. Niezły okres gry Polonistów “zabił” drugi gol dla drużyny ze Śremu. W 64. minucie, po dośrodkowaniu wprost pod nogi piłkę otrzymał Bartek Skrzypczak, wykończając akcję ze stoickim spokojem. Polonia 1912 Leszno nie była w stanie odwrócić losów tego meczu. Ostatecznie miejscowi ulegli lepszej tego dnia Warcie Śrem 0:2.

Porażka oznacza, iż leszczynianie do lidera rozgrywek ponownie tracą 5 punktów. Za tydzień Polonia 1912 Leszno zmierzy się właśnie z Victorią Skarszew i będzie to szansa na skrócenie tego dystansu.