To nie będzie mecz o pietruszkęPojedynkiem z AZS Uniwersytetu Warszawskiego zakończy sezon leszczyński beniaminek 1. Polskiej Ligi Futsalu. GI Malepszy Futsal Leszno jest już pewny utrzymania, ale ostatnie starcie wcale nie będzie meczem o przysłowiową pietruszkę.

Sobotni rywal leszczynian to drużyna z potężnym doświadczeniem na pierwszoligowych parkietach. Od wielu lat toczy walkę o Futsal Ekstraklasę, finiszując najczęściej w środkowych rejonach tabeli. Tegoroczny sezon nie był jednak dla warszawian najbardziej udany. Słabe występy w lidze goście powetowali sobie obroną złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski. Do Leszna przyjadą w pełni zmotywowani. Stawką sobotniego pojedynku jest bowiem siódme miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek.

Dla GI Malepszy Futsal Leszno to pierwszy sezon w 1. Polskiej Lidze Futsalu. I mimo, że plan minimum, czyli utrzymanie został zrealizowany, to pozostaje ogromny niedosyt. W kilku spotkaniach leszczynianie byli bardzo blisko zwycięstwa. W innych tracili punkty, po szkolnych błędach. Podopiecznym Dariusza Pieczyńskiego w wielu sytuacjach zdecydowanie zabrakło zimnej krwi i doświadczenia. Brakowało również stabilizacji. Leszczynianie potrafili zagrać kapitalny mecz z wymagającym rywalem, by tydzień później potężnie męczyć się z ligowymi średniakami.

Pojedynek AZS UW Warszawa będzie świetną okazją do pożegnania się z kibicami, ale również pozytywnego zakończenia sezonu. W przypadku wygranej, biało-czerwoni zajmą siódme miejsce w lidze. Jeśli ta sztuka się nie uda, będą musieli zadowolić się ósmą lokatą. Początek starcia zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.