To już trzeci memoriałW sobotę na bulodromie Linum rozegrano III Memoriał Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy byli Urząd Miasta Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.

W godzinach przedpołudniowych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.

W zawodach wzięło udział 17 ekip wywodzących się z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka. Memoriał otworzył Wiceprezydent Leszna Adam Mytych, krótko charakteryzując sylwetkę Wojciecha Marciniaka. Zawodnikom życzył jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji. Zgromadzeni kibice oraz zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć Wojciecha Marciniaka.
 
Szalejąca nad Lesznem burza z dużymi opadami deszczu spowodowała, że sędzia główny memoriału Krystian Maćkowiak przerwał zawody po rozegraniu 4 rund. Pierwsze miejsce zdobyła bezapelacyjnie drużyna ,,Centrum Leszno" reprezentowana przez Witolda Skórnickiego i Jacka Neczyńskiego. Od drugiego do piątego miejsca, o kolejności drużyn decydowały małe punkty. I tak drugie miejsce na podium zajęła ekipa ,,Gryzzli" w składzie Henryk Łuczak , Piotr Szpurek. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ,,Wodzu Prowadź" reprezentowane przez małżeństwo Barbarę i Romana Grygier.
 
Zwycięski zespół ,,Centrum Leszno" otrzymał okolicznościowy, przechodni Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczyła żona Katarzyna Marciniak w towarzystwie dzieci – córki Marii oraz syna Artura. Wszyscy zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe ufundowane przez współorganizatora turnieju Urząd Miasta Leszna.
 
Klub Petanque Leszczynko już teraz zaprasza miłośników i sympatyków petanque do wzięcia udziału w kolejnej imprezie organizowanej na bulodromie Linum. W dniu 28. czerwca rozegrane zostaną III Mistrzostwa Wielkopolski w tripletach (drużyny 3-osobowe) o Puchar Marszałka Wielkopolskiego.

Fotorelację z turnieju można obejrzeć TUTAJ.

(dan)