To była istna deklasacja

Jednostronne widowisko miało miejsce w sobotę hali Trapez. Jamalex Polonia 1912 Leszno rozbiła na własnym parkiecie ostatni zespół II ligi Sklep Polski MKK Gniezno 104:35.

Już pierwsza odsłona uwidoczniła przepaść, jaka dzieli oba zespoły. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 13:0. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 33:10. Stało się jasne, że wielkich emocji w tym spotkaniu nie będzie. W kolejnych odsłonach leszczyńscy koszykarze nie zwalniali tempa gry, urządzając sobie ostre strzelanie. 60 punktów zdobytych w pierwszej połowie zwiastowało srogie lanie.

Kibice zgromadzeni w sobotę w hali Trapez zastanawiali się jedynie, czy padnie setka ze strony Jamalex Polonii. Trzecia kwarta była kolejną, potwierdzającą moc miejscowych. Tempo spadło nieco dopiero w ostatniej ćwiartce. Ostatecznie Jamalex Poloni 1912 Leszno rozbiłą Sklep Polski MKK Gniezno w stosunku 104:35. Dla tych pierwszych było to jedenaste z kolei zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Na przeciwległym froncie są gnieźnianie, którzy jedenastokrotnie przegrywali.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Mowlik – 15, Paszek – 14, Krówczyński – 13, Sirijatowicz – 12, Milczyński i Sanny – po 10, Zubik i Malinowski – po 9, Naworcki – 5, Sobkowiak – 4, Nowak – 3.