Testmecz z Bytomiem na plus

Przygotowujący się do sezonu w I lidze Jamalex Polonia 1912 rozegrała kolejny mecz kontrolny. Tym razem, leszczynianie wygrali na wyjeździe z Polonią Bytom 65:41.

Od pierwszych minut, nasz zespół wykazywał się świetną grą w obronie i niezłą skutecznością. Po pierwszej kwarcie mieliśmy 16:7. W drugiej, rywal nieco podgonił, niwelując straty do pięciu punktów. Trzecia partia to powrót na właściwe tory. Przyjezdni grali swobodniej i odskoczyli bytomianom. Ostatnia odsłona to zwieńczenie dzieła i przypieczętowanie zwycięstwa nad swoją imienniczką w stosunku 65:41.

Wyniki w poszczególnych kwartach: 16:7, 14:18, 16:8, 19:8

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 Leszno zdobywali: Kiwilsza 11, Trubacz 8, Milczyński i Rostalski po 7, Stępień, Sanny, Brenk i Krówczyński po 6 oraz Malona 2.