Ten mecz trzeba wygraćW piątek Fogo Unia Leszno podejmie na własny torze ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Dla obu drużyn będzie to bardzo ważne spotkanie. Gospodarze muszą wygrać, aby liczyć się w walce o play-off. Goście natomiast potrzebują punktów w kontekście utrzymania w PGE Ekstralidze.

W dużo gorszej sytuacji są grudziądzanie. W ostatnich dniach walkę z czasem toczył Nicki Pedersen, który rehabilitował się po fatalnym upadku. W piątkowym meczu z pewnością zabraknie Romana Lachbauma, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Faworytem piątkowej potyczki są miejscowi, a problemy przyjezdnych tylko potęgują takie wrażenie.

Podopieczni Piotra Barona wygrali na terenie rywali 51:39. Trudno zatem przypuszczać, aby grudziądzanie byli w stanie powalczyć o zwycięstwo na stadionie imienia Alfreda Smoczyka. Tegoroczny sezon już nie raz pokazał jednak, że każdą z ekip stać na niespodziankę. Czy świadkami takowej będziemy w najbliższy piątek? Początek spotkania Fogo Unia LesznoZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Awizowane składy:

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz:
1. Przemysław Pawlicki
2. Norbert Krakowiak
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Seweryn Orgacki

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Kacper Pludra
15. Damian Ratajczak