Tego im było trzebaLigową niemoc przełamali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół, który zwycięstwa szukał od sześciu kolejek przełamał się w Międzychodzie pokonując Wartę Międzychód 5:1.

W sobotę leszczynianie w żadnym stopniu nie przypominali zespołu, który w środowe popołudnie bez walki uległ LKS-owi Gołuchów 1:3. Worek z bramkami już w 17 minucie rozwiązał Karol Smoła. Niespełna 10 minut później leszczynianie wyprowadzili dwa ciosy, po których Warta znalazła się na deskach. Najpierw rezultat spotkania na 2:0 podwyższył Damian Nowak. Niespełna minutę później przypomniał o sobie Artur Krawczyk, który zdobył swoją 10 bramkę w tym sezonie. Wynik do przerwy na 4:0 ustalił Smoła, potwierdzając tym samym, że najlepiej czuje się pod bramką rywali.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już przed przerwą. Jednak bramek nie zabrakło również w drugich 45 minutach. Dla miejscowych gola zdobył Ukrainiec Oleksii Laban. Iście żużlowy wynik leszczynianie osiągnęli dzięki trafieniu Antoniego Prałata, który w doliczonym czasie gry ustalił rezultat spotkania na 5:1 dla Stainer Polonii Leszno– Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie wysokie prowadzenie spowodowało większe rozluźnienie. Przeciwnik natomiast chciał “zachować twarz” i ruszył trochę mocniej do przodu, przez co straciliśmy bramkę. Później jednak to my ponownie zaczęliśmy wszystko kontrolować i dołożyliśmy piątą bramkę – mówił tuz po spotkaniu trener Stainer Polonii Jędrzej Kędziora.

Dzięki wygranej poloniści plasują się obecnie na dziewiątej pozycji w tabeli. Zespół z Międzychodu natomiast zajmuje miejsce w strefie spadkowej tracąc na ten moment 3 punkty do bezpiecznej, 16 pozycji w lidze.

Warta Międzychód 1:5 Stainer Polonia Leszno
17′ Karol Smoła 0:1
26′ Damian Nowak 0:2
27′ Arutr Krawczyk 0:3
37′ Karol Smoła 0:4
64′ Oleksii Leban 1:4
90’+2 Antonii Prałat 1:5