Tęgie lanie w Poznaniu

X-Demon Tęcza nadal nie może znaleźć złotego środka na wygrywanie. W sobotę leszczynianki sromotnie przegrały w Poznaniu, z niepokonaną jak dotąd, Pomarańczarnią MUKS, 38:71.

Zdecydowanymi faworytkami sobotniego starcia były koszykarki ze stolicy Wielkopolski. Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego udowodniły to już w pierwszych dziesięciu minutach kiedy to pozwoliły naszym dziewczynom na zdobycie zaledwie siedmiu punktów. Same natomiast na swoim koncie zapisały aż 20 oczek.

Druga kwarta była niemal bliźniaczo podobna do pierwszej. Tęcza nadal nie potrafiła znaleźć sposobu na znakomicie dysponowane poznanianki, które z każdą akcją powiększały swoją przewagę. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 41:15 dla gospodyń.

Grające na pełnym luzie koszykarki MUKS-u w drugiej połowie nie atakowały już tak zdecydowanie jak we wcześniejszej fazie meczu. Mimo to i tak wygrały dwie ostatnie kwarty 16:10 i 14:13.

Ostatecznie po jednostronnym widowisku MUKS Pomarańczarnia Poznań rozgromiła XDemon Tęczę Leszno 71:37. Dla zawodniczek z Leszna była to siódma porażka w obecnych rozgrywkach. Poznanianki natomiast dzięki zwycięstwu nad Tęczą zachowały miano niepokonanych na pierwszoligowym froncie.

Punkty dla X-Demon Tęczy zdobywały: Wojdalska 9, Batóg 8, Krajewska 6, Dąbrowska i Gadkowska po 3, Woźniak, Giedrojć, Hołtyn i Brambor po 2 oraz Raczyńska 1. Najskuteczniejsza po stronie Pomarańczarni  była Klatt, zdobywczyni 13 punktów.

MUKS Pomarańczarnia Poznań 71:37 XDemon Tęcza Leszno (20:7, 21:8, 16:10, 14:13)