Tęcza zaczyna sparingi

Dziewczyny z Tęczy Leszno rozpoczęły udanie pierwsze w tym sezonie sparingi przed rozgrywkami ligowymi. W poprzedni weekend kadetki oraz seniorki nie znalazły pogromców na koszykarskich parkietach.

II ligowy zespół trenera Krzysztofa Zajca wygrał po zaciętej walce z Ineą AZS II Poznań 71:69 (17:14, 20:13, 16:23, 18:19), a na szczególne wyróżnienie w tym meczu zasługuje, wracająca do Leszna, Zuzanna Janowicz, która zdobyła 22 punkty. Mecz był także okazją do sprawdzenia i zgrania nowego, młodego składu, dzięki czemu każda z zawodniczek weszła na parkiet. Wygrana jest dobrym prognostykiem przed sezonem ligowym. Z kolei kadetki leszczyńskiej ,,Tęczy" nie miały sobie równych na turnieju w Rawiczu. Dziewczyny wygrały wszystkie mecze pokonując Kadrę I WLKP, Kadrę II WLKP, Mniszek Boguszów Gorce, Wichoś Jelenia Góra oraz gospodarza Olimp Rawicz.

Kadra I- Tęcza Leszno 44:53
Kadra II-Tęcza Leszno 32:37
Mniszek Boguszów Gorce-Tęcza Leszno 29:38
Wichoś Jelenia Góra-Tęcza Leszno 28:38
Olimp Rawicz_Tęcza Leszno 30:84

Warto dodać, że 4 dziewczyny z rocznika 99', które na co dzień reprezentują Tęczę, tym razem grały w składzie kadry Wielkopolski. Wyróżnieniem indywidulanym została uhonorowana Wiktoria Raczyńska. Niewątpliwie zespół w tym roku będzie walczył o mistrzostwo Wielkopolski oraz finały mistrzostw Polski.

Już w najbliższy weekend młodziczki starsze wybiorą się na turniej do Jeleniej Góry, a pod koniec września seniorki na wyjeździe w dwumeczu sprawdzą formę Politechniki Warszawskiej, młodziczki młodsze wyjadą natomiast do Bydgoszczy a 29 września kadetki i seniorki w Jeleniej Górze zmierzą się z miejscowym Wichosiem. Warto dodać, że Tęcza w tym sezonie wystawi 7 zespołów w rozgrywkach ligowych na różnych szczeblach wiekowych.