Tęcza poległa we Wrocławiu

Porażki w wyjazdowym spotkaniu we Wrocławiu doznały pierwszoligowe koszykarki X-Demon Tęczy Leszno. Rezerwy Ślęzy pokonały naszą ekipę 62:48.

Leszczynianki nieźle rozpoczęły niedzielne spotkanie, wygrywając pierwszą kwartę 17:16. O końcowym rezultacie tego meczu rostrzygnęła fatalna w wykonaniu naszych koszykarek druga ćwiartka. Nieskuteczne leszczynianki rzuciły w niej tylko 9 punktów. 24 oczka zdobyte przez wrocławianki ustawiły mecz.

Druga połowa miała już bardzo zacięty przebieg. X-Demon Tęcza nie byłajednak w stanie odrobić strat z drugiej kwarty. Ostatecznie leszczynianki przegrały 48:62. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż punkty dla zespołu Krzysztofa Zajca zdobywały właściwie tylko trzy zawodniczki. Był to ważny czynnik, który zdecydował o meczowym zwycięstwie gospodyń.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Witkoś – 21, Hołtyn – 13, Lewińska – 10, Karolewicz i Łabuz – po 2.