Team One pierwszym liderem

Nie było niespodzianek w inauguracyjnej kolejce Elsett Zielone Technologie Basket Lidze. W poszczególnych meczach zwyciężali faworyci, choć wszystkie były zacięte i emocjonujące.

Team One 62 – 39 Pogorzela Bizons
W swoim debiucie zespół z Pogorzeli przegrał z Team One, ale zaprezentował się z dobrej strony. Po trzech kwartach, zespół z Leszna wyrażnie prowadził 44- 21, ale ambitna gra Bizons, dała im wygraną czwartą kwartę 18- 16. Większe doświadczenie i przewaga w każdym elemencie gry, dało jednak wysokie zwycięstwo Team One. Team One: Antonowicz 16, Kaliszczak 12 Bizons: J.Walkiewicz 12, Rolnik 9

Oldboys Obra Kościan 62 – 48 Mvoice
Spotkanie dwóch nowych drużyn naszej ligi, również było emocjonujące. O wyniku zdecydowała pierwsza kwarta 21- 8 dla Oldboys, która ustawiła mecz. Następne kwarty były już wyrównane, ale różnica cały czas oscylowała w granicach 8- 12 punktów. Drużyna z Kościana korzystała z szerokiej ławki dziesięciu zawodników i to również dało jej przewagę. Zarówno Mvoice jak i Oldboys z pewnością będą silnymi punktami ligi. Oldboys: Andrzejewski 15, Ratajczak 12 Mvoice: Drobina 20, Sz.Nowak 12

Dream Team 47 – 58 Libero
Obie drużyny przystąpiły do meczu osłabione. Dream Team wygrał pierwszą kwartę 15- 13, dwie następne- Libero, które po trzeciej kwarcie zbudowało sobie 10 punktową przewagę. Mecz był bardzo wyrównany, a gostynianie w czwartej odsłonie kilkakrotnie zbliżyli się na 7- 8 punktów. Warto zwrócić uwagę na ich dominacje w zbiórkach 36-22. Końcówkę lepiej rozegrało Libero i to ten zespół cieszył się ze zwycięstwa. Dream Team: Ratajczak 16, Wierzchowski 14 Libero: Maciejewski 19, Neumann 11

CF 66 52 – 40 4Basket
W ostatnim meczu mistrzowie ligi osłabieni brakiem pięciu! podstawowych graczy, nie bez trudu pokonali 4Basket. Początek spotkania to dominacja 4Basket 14- 6. Druga i trzecia kwarta to niemoc strzelecka tej drużyny, zdobyte tylko po 6 punktów w każdej z tych kwart, co przy dobrej grze CF 66 dało po trzeciej części wynik 40- 23 dla mistrzów. Dobra gra 4Basket dała im jeszcze wygraną czwartą kwartę, ale cały mecz zakończył się ich porażką.CF 66: D.Maćkowiak 17, L.Maćkowiak 13 4Basket: Grobelny 24