Tarnovia przywiezie znane nazwiskaTrzecie spotkanie w przeciągu tygodnia rozegrają piłkarze Stainer Polonii Leszno. Tym razem przed własną publicznością nasz zespół postara się pokonać Tarnovię Tarnowo Podgórne.

Zawodników z tak bogatym piłkarskim CV dawno w Lesznie nie było. West Bromwich Albion, Sheffield Wednesday, FC Sion czy Miedź Legnica to tylko niektóre kluby, w których występowali Bartosz Ślusarski, Zbigniew Zakrzewski czy Błażej Telichowski – obecni piłkarze Tarnovii. Całą trójkę łączy też gra w Lechu Poznań. Dla byłych lechitów Tarnowo Podgórne stało się w ostatnich latach modnym kierunkiem. Swego czasu w barwach sobotniego rywala naszego zespołu grali również Piotr Świerczewski czy Marcin Kikut, a zespół grający wtedy w III lidze prowadził sam Piotr Reiss. Taka mieszanka rutyny z młodością w tym sezonie spisuje się nieco poniżej oczekiwań. Drużyna prowadzona przez Pawła Rutkowskiego z dorobkiem 34 punktów zajmuje 10 miejsce w tabeli tracąc do ósmych leszczynian 3 oczka.

Zwycięstwo w Lesznie pozwoli przyjezdnym dogonić Stainer Polonię w ligowej układance. Misja ta łatwa jednak nie będzie. Poloniści bowiem tracą w tym sezonie bardzo mało bramek. Reguła ta szczególnie potwierdza się w przypadku domowych konfrontacji, w których nasz zespół stracił dotychczas zaledwie 8 goli. Jak strzelać podopieczni Jędrzeja Kędziory również wiedzą. Udowodnili to chociażby podczas ostatniej pucharowej konfrontacji z PKS-em Racot, w której urządzili sobie ostre strzelanie zwyciężając ostatecznie 6:1.

Powtórka tamtego rezultatu w sobotę wydaje się być mało prawdopodobna. Zwycięstwo Stainer Polonii Leszno to jednak możliwy scenariusz, a o jego realizację biało-czerwoni zapewne mocno zawalczą. Początek spotkania, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zaplanowano na godzinę 16.