T. Musielak o celach na sezon 2012Awans i dobra jazda w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów to jeden z celów nastoletniego młodzieżowca, Tobiasza Musielaka. Zawodnik leszczyńskich Byków bardzo chciałby powalczyć ze swoim macierzystym klubem o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski.
Już sezon 2011 pokazał, że w Tobiaszu Musielaku drzemią ogromne możliwości. Juniorowi Unii zależy głównie na poprawie zeszłorocznych wyników i awansie do światowej rangi imprezy. – Jednym z celów indywidualnych na nadchodzący sezon jest awans do Mistrzostw Świata Juniorów i walka o jak najlepsze pozycje we wszystkich turniejach. Drugim celem natomiast, jest poprawienie, i tak już w miarę przyzwoitych, lokat z zeszłego roku w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy Juniorów – stwierdził popularny Tofeek.

Zdaniem młodszego z braci Musielaków, Byki są w stanie powalczyć o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. – Stać nas z pewnością o powrót na pierwsze miejsce. Mamy bardzo dobry, wyrównany i przede wszystkim młody skład. Ponadto posiadamy w kadrze wspaniałego kapitana i lidera zarazem, Jarka Hampela. Za wzór nam, młodym zawodnikom, służy Damian Baliński, który przekazuje nam cenne wskazówki. Najważniejszy będzie awans do fazy play-off, nieco zmienionej niż w poprzednich latach, bowiem czterozespołowej – wyznał niespełna 19-latek.