Szwedzkie występy Byków



W szwedzkiej Elitserien rozpoczęła się seria finałowa. We wtorkowych pojedynkach wystąpiło trzech żużlowców Fogo Unii Leszno. Najlepiej wypadł Peter Kildemand.

Leszczyński Duńczyk zdobył dla swojego zespołu aż 11 punktów. Mimo tego Piraterna wysoko przegrała na wyjeździe z Dackarną Mallila 38:52. W ekipie gości zabrakło punktów Piotra Pawlickiego, który po upadku w pierwszym wyścigu nie czuł się najlepiej i zawody zakończył z dorobkiem zaledwie 1 oczka.

Przegrała również drużyna Grzegorza Zengoty.Indianerna Kumla uległa u siebie Rospiggarnie Hallstavik 42:48. Zengi wywalczył w tym spotkaniu 6 punktów i bonus.

Dackarna Målilla: 52
1. Patryk Dudek (3,3,3,3,2) 14
2. Kacper Gomólski (1,1,1,1) 4
3. Maciej Janowski (1*,3,2,3,0) 9+1
4. Rune Holta (2,2*,1*,1*) 6+3
5. Peter Ljung (2*,2,2,0) 6+1
6. Mikael Max (2*,3,1*,1,3) 10+2
7. Alex Johansson (3,0,0) 3

Piraterna Motala: 38
1. Peter Kildemand (2,1,3,0,2,3) 11
2. Viktor Palovaara (0,0) 0
3. Greg Hancock (3,2,3,3,2,1) 14
4. Jonas Davidsson (0,3,0,0) 3
5. Piiotr Pawlicki (1,0,0) 1
6. Fredrik Engman (0,2*,2,2,0,1) 7+1
7. Robert Miśkowiak (1,0,1*) 2+1

Bieg po biegu:
1. P. Dudek, P. Kildemand, K. Gomólski, V. Palovaara 4:2 (4:2)
2. A. Johansson, M. Max, R. Miśkowiak, F. Engman 5:1 (9:3)
3. G. Hancock, R. Holta, M. Janowski, J. Davidsson 3:3 (12:6)
4. M. Max, P. Ljung, Pi. Pawlicki, R. Miśkowiak 5:1 (17:7)
5. J. Davidsson, F. Engman, K. Gomólski, A. Johansson 1:5 (18:12)
6. M. Janowski, R. Holta, P. Kildemand, V. Palovaara 5:1 (23:13)
7. P. Dudek, G. Hancock, K. Gomólski, J. Davidsson 4:2 (27:15)
8. P. Kildemand, M. Janowski, R. Holta, Pi. Pawlicki 3:3 (30:18)
9. G. Hancock, P. Ljung, M. Max, P. Kildemand 3:3 (33:21)
10. P. Dudek, F. Engman, M. Max, Pi. Pawlicki 4:2 (37:23)
11. M. Max, F. Engman, R. Miśkowiak, A. Johansson 3:3 (40:26)
12. G. Hancock, P. Ljung, R. Holta, F. Engman 3:3 (43:29)
13. M. Janowski, P. Kildemand, K. Gomólski, J. Davidsson 4:2 (47:31)
14. P. Dudek, G. Hancock, F. Engman, P. Ljung 3:3 (50:34)
15. P. Kildemand, P. Dudek, G. Hancock, M. Janowski 2:4 (52:38)

Indianerna Kumla: 42
1. Niels Kristian Iversen (3,3,2,0) 8
2. Grzegorz Zengota (1,2,2*,1) 6+1
3. Fredrik Lindgren (3,2,2,3,1) 11
4. Maksim Bogdanow (D,1*,D) 1+1
5. Antonio Lindbäck (2,3,D,3,0) 8
6. Joel Andersson (1*,1*,U,2,1) 5+2
7. Mirosław Jabłoński (2,1*,0,W) 3+1

Rospiggarna Hallstavik: 48
1. Jason Doyle (2,3,1,2,0) 8
2. Max Fricke (0,0,1,2*) 3+1
3. Andreas Jonsson (1,1,3,1*,2*) 8+2
4. Jacob Thorssell (2,3,0,2) 7
5. Martin Vaculik (3,3,3,2,3) 14
6. John Lindman (0,0,3) 3
7. Timo Lahti (3,0,1,1) 5

Bieg po biegu:
1. N. K. Iversen, J. Doyle, G. Zengota, M. Fricke 4:2 (4:2)
2. T. Lahti, M. Jabłoński, J. Andersson, J. Lindman 3:3 (7:5)
3. F. Lindgren, J. Thorssell, A. Jonsson, M. Bogdanow (D) 3:3 (10:8)
4. M. Vaculik, A. Lindbäck, J. Andersson, T. Lahti 3:3 (13:11)
5. J. Thorssell, G. Zengota, M. Jabłoński, J. Lindman 3:3 (16:14)
6. J. Doyle, F. Lindgren, M. Bogdanow, M. Fricke 3:3 (19:17)
7. N. K. Iversen, G. Zengota, A. Jonsson, J. Thorssell 5:1 (24:18)
8. M. Vaculik, F. Lindgren, J. Doyle, M. Bogdanow (D) 2:4 (26:22)
9. A. Lindbäck, J. Doyle, M. Fricke, J. Andersson (U) 3:3 (29:25)
10. M. Vaculik, N. K. Iversen, T. Lahti, M. Jabłoński 2:4 (31:29)
11. J. Lindman, J. Andersson, T. Lahti, M. Jabłoński (W) 2:4 (33:33)
12. A. Jonsson, M. Fricke, J. Andersson, A. Lindbäck (D) 1:5 (34:38)
13. F. Lindgren, J. Thorssell, G. Zengota, J. Doyle 4:2 (38:40)
14. A. Lindbäck, M. Vaculik, A. Jonsson, N. K. Iversen 3:3 (41:43)
15. M. Vaculik, A. Jonsson, F. Lindgren, A. Lindbäck 1:5 (42:48)

Daniel Nowak