Szwedzkie podboje biało-niebieskich



Trójka zawodników Fogo Unii Leszno startowała we wtorek w szwedzkiej Elitserien. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Piotr Pawlicki, który poprowadził swój zespół do trzeciego zwycięstwa w lidze.

Popularny Piter zdobył 11 punktów i bonus w pięciu startach. Głównie dzięki jego skutecznej postawie, Dackarna Malilla wygrała u siebie z Vetlandą Speedway 54:36, co dało jej trzy punkty meczowe. W ekipie gości wystąpił Dominik Kubera. Junior zgromadził 5 oczek w pięciu wyścigach. W innym spotkaniu z leszczyńskim akcentem, Vastervik Speedway pokonało na wyjeździe Piraternę Motala 47:43. 4 punkty do dorobku przyjezdnych dołożył Bartosz Smektała.

Dackarna Malilla: 54
1. Maciej Janowski (2,3,1*,2*,3) 11+2
2. Artur Czaja (W,1) 1
3. Oliver Berntzon (3,3,0,3,0) 9
4. Jacob Thorssell (0,2*,2,1*) 5+2
5. Piotr Pawlicki (2,2,2,3,2*) 11+1
6. Frederik Jakobsen (2*,1*,2*,0) 5+3
7. Patryk Dudek (3,3,2,2*,2) 12+1

Vetlanda Speedway: 36
1. Szymon Woźniak (3,1,1,1,0) 6
2. Dominik Kubera (1,0,3,0,1) 5
3. Artiom Łaguta (2,0,0) 2
4. Andreas Lyager (1*,2,1,0,0) 4+1
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,3,1,3) 16
6. Viktor Palovaara (0,0,0) 0
7. Filip Hjelmland (1,0,1) 2

Bieg po biegu:
1. Sz. Woźniak, M. Janowski, D. Kubera, A. Czaja (W) 2:4 (2:4)
2. P. Dudek, F. Jakobsen, F. Hjelmland, V. Palovaara 5:1 (7:5)
3. O. Berntzon, A. Łaguta, A. Lyager, J. Thorssell 3:3 (10:8)
4. B. Zmarzlik, Pi. Pawlicki, F. Jakobsen, F. Hjelmland 3:3 (13:11)
5. P. Dudek, A. Lyager, A. Czaja, V. Palovaara 4:2 (17:13)
6. O. Berntzon, J. Thorssell, Sz. Woźniak, D. Kubera 5:1 (22:14)
7. M. Janowski, F. Jakobsen, A. Lyager, A. Łaguta 5:1 (27:15)
8. B. Zmarzlik, J. Thorssell, F. Hjelmland, O. Berntzon 2:4 (29:19)
9. D. Kubera, Pi. Pawlicki, Sz. Woźniak, F. Jakobsen 2:4 (31:23)
10. B. Zmarzlik, P. Dudek, M. Janowski, V. Palovaara 3:3 (34:26)
11. B. Zmarzlik, Pi. Pawlicki, J. Thorssell, D. Kubera 3:3 (37:29)
12. O. Berntzon, P. Dudek, Sz. Woźniak, A. Lyager 5:1 (42:30)
13. Pi. Pawlicki, M. Janowski, B. Zmarzlik, A. Łaguta 5:1 (47:31)
14. B. Zmarzlik, P. Dudek, D. Kubera, O. Berntzon 2:4 (49:35)
15. M. Janowski, Pi. Pawlicki, Sz. Woźniak, A. Lyager 5:1 (54:35)

Piraterna Motala: 43
1. Mikkel Michelsen (3,2,3,2,2) 12
2. Kai Huckenbeck (2*,1,0) 3+1
3. Paweł Przedpełski (0,1,2,1,0) 4
4. Linus Sundstroem (1,3,1*,1*,1) 7+2
5. Niels Kristian Iversen (2,3,2,1*,3) 11+1
6. Jonas Davidsson (0,1*,0) 1+1
7. Daniel Davidsson (3,0,2*,0) 5+1

Västervik Speedway: 47
1. Peter Kildemand (1,0,1*,2*,1) 5+2
2. Bartosz Smektała (D,2,2,0) 4
3. Peter Ljung (2*,3,3,0,3) 11+1
4. Krzysztof Buczkowski (3,3,1,3,0) 10
5. Nicki Pedersen (3,3,U,3,2) 11
6. Anton Karlsson (1*,2*,1) 4+2
7. Sam Masters (2,0,0) 2

Bieg po biegu:
1. M. Michelsen, K. Huckenbeck, P. Kildemand, B. Smektała (D) 5:1 (5:1)
2. D. Davidsson, S. Masters, A. Karlsson, J. Davidsson 3:3 (8:4)
3. K. Buczkowski, P. Ljung, L. Sundstroem, P. Przedpełski 1:5 (9:9)
4. N. Pedersen, N. K. Iversen, J. Davidsson, S. Masters 3:3 (12:12)
5. K. Buczkowski, A. Karlsson, K. Huckenbeck, D. Davidsson 1:5 (13:17)
6. L. Sundstroem, B. Smektała, P. Przedpełski, P. Kildemand 4:2 (17:19)
7. P. Ljung, M. Michelsen, K. Buczkowski, K. Huckenbeck 2:4 (19:23)
8. N. Pedersen, P. Przedpełski, L. Sundstroem, S. Masters 3:3 (22:26)
9. N. K. Iversen, B. Smektała, P. Kildemand, J. Davidsson 3:3 (25:29)
10. M. Michelsen, D. Davidsson, A. Karlsson, N. Pedersen (U) 5:1 (30:30)
11. P. Ljung, N. K. Iversen, L. Sundstroem, B. Smektała 3:3 (33:33)
12. K. Buczkowski, P. Kildemand, P. Przedpełski, D. Davidsson 1:5 (34:38)
13. N. Pedersen, M. Michelsen, N. K. Iversen, P. Ljung 3:3 (37:41)
14. P. Ljung, M. Michelsen, P. Kildemand, P. Przedpełski 2:4 (39:45)
15. N. K. Iversen, N. Pedersen, L. Sundstroem, K. Buczkowski 4:2 (43:47)

punktacja za www.eSpeedway.pl