Szwajcarskie wzmocnienieW piątek poznaliśmy pierwszego nowego zawodnika GI Malepszy Futsal Leszno. W sezonie 2020/2021 barwy leszczyńskiego ekstraklasowca będzie reprezentował Noel Charrier.

Reprezentant Szwajcarii ma 21 lat i gra na pozycji bramkarza. Ostatnie dwa sezony spędził w Acana Orle Jelcz Laskowice, trenując u boku jednego z najlepszych polskich golkiperów, Macieja Foltyna. Charrier nie miał zbyt wielu okazji do gry. Gdy jednak szansę dostawał, to zdecydowanie nie zawodził. O pozycję w leszczyńskiej bramce będzie rywalizował z Michałem Długoszem i Bartoszem Wojtyniakiem.

Szwajcar grę dla GI Malepszy Futsal Leszno będzie łączył ze studiami na Uniwersytecie Wrocławskim. Jak informują leszczyńscy działacze, zawodnik dobrze mówi po polsku, co wyklucza ewentualne problemy z komunikacją.

Przypomnijmy, iż kontrakty z leszczyńską ekipą przedłużyli ostatnio: Michał Długosz, Bartosz Wojtyniak, Jarosław Radliński, Kacper Konopacki, Adrian Niedźwiedzki, Jan Martin, Piotr Pietruszko, Michał Bartnicki, Hubert Olszak, Jakub Molicki i Sebastian Wojciechowski. Noel Charrier jest zatem pierwszą nową twarzą w zespole.

Aktualnie trwa sprzedaż karnetów na sezon 2020/2021. Wejściówkę na wszystkie mecze GI Malepszy Futsal Leszno można nabyć za pośrednictwem strony internetowej klubu.

Foto: Jarosław Frąckowiak