Szkoły zagrają fair-playW środę 6 maja na kompleksie sportowym w Zaborowie odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych pod nazwą "I love play, I play fair". Początek imprezy zaplanowano na godzinę 10:00.

Organizatorami zawodów są studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z kierunku wychowanie fizyczne – Emil Anusiewicz, Kacper Korczak, Dawid Ozimek i Marcin Porzucek. Udział w imprezie weźmie ponad 50 osób z sześciu szkół podstawowych w Lesznie. Drużyny piłkarskie będą reprezentować szkoły podstawowe nr. 1, 3, 4, 5, 7 oraz 13. Celem przewodnim turnieju jest zaszczepienie dzieciom sportowego ducha zdrowej rywalizacji w myśl zasad fair-play poprzez piłkę nożną, promowanie aktywności ruchowej, integracji młodych uczniów z różnych placówek oraz stworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole.
 
Sześć ekip stoczy walkę o miano najlepszej. Specjalnie z tej okazji przygotowane zostaną atrakcje. Biorące udział w przedsięwzięciu szkoły otrzymają nagrody i puchary. Jeden z teamów otrzyma tytuł drużyny „fair-play” oraz upominek specjalny.
 
Sami trenujemy w lokalnych klubach i kochamy piłkę nożną. Chcemy pokazać młodym piłkarzom, że w sporcie nie zawsze wynik jest najważniejszy. Dawać z siebie wszystko na murawie, a przede wszystkim rywalizować w duchu fair-play po prostu się opłaca, dlatego główną nagrodę otrzyma ekipa, która najbardziej będzie na to zasługiwać swoją postawą na boisku jak i poza nim – mówi przedstawiciel grupy studentów Emil Anusiewicz.
 
Studenci starają się, aby turniej otworzyła znana postać w świecie piłki nożnej, co podniosłoby rangę przedsięwzięcia. Po zakończeniu rozgrywek i wręczeniu nagród odbędzie się wspólne grillowanie.