Szkolne mistrzostwa

13 grudnia na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej odbędą się Mistrzostwa Miasta Leszna w pływaniu uczniów klas I-III. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9:00.

Organizatorem zawodów jest Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie, a ich realizatorem są studenci III roku Instytutu Zdrowia i Kultury Fizycznej specjalności Zarządzanie Sportem Lokalnym.

Zawody są adresowane do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy będą rywalizować na dystansie 25 metrów w swoich kategoriach wiekowych (rywalizacja w czterech rocznikach 2006, 2007, 2008, 2009). Każdy uczestnik mistrzostw za udział otrzyma stosowny dyplom i niespodziankę. Mistrzostwa maja charakter rywalizacji, ale także prezentacji umiejętności pływackich przez dzieci wczesnoszkolne.

Zgłoszenia na zawody odbywać się będą w dniach 1-10 grudnia w formie elektronicznej po wypełnieniu formularza na stronie www.azs.pwsz.edu.pl . Udział w zawodach jest bezpłatny. Każde dziecko startuje tylko w jednej konkurencji.  Pełny regulamin jest dostępny na stronie organizatora.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: Jego Magnificencja Rektor PWSZ w Lesznie ­­- prof. dr hab. Maciej Pietrzak oraz Prezydent Miasta Leszna – Łukasz Borowiak.

(dan)