Szermierze walczyli we Wrocławiu

W miniony weekend we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów we florecie. Leszno reprezentowały dwie drużyny, Polonia 1912 Astromal oraz IKS Jamalex.
W sobotę rozgrywano turnieje indywidualne. Wśród kobiet, dopiero 40. miejsce zajęła Barbara Miętka z Poloni 1912 Astromal. Z kolei wśród mężczyzn najlepszy z leszczynian był Sławomir Mocek z IKS Jamalex, który został sklasyfikowany na 6. pozycji. Najbardziej doświadczony zawodnik w ćwierćfinale musiał uznać wyższość rywala z Warszawy. Pozostali reprezentanci tego klubu Patryk Kolak, Bartosz Cegielski i Jacek Kaszuba uplasowali się kolejno na 21, 32 i 47 lokatacie. Poloniści, Dominik Dłużyński i Łukasz Niedzielski okupili 39 i 55 miejsce.

W niedzielę przeprowadzono zawody drużynowe. W nich szóstą pozycję zajął IKS Jamalex w składzie Cegielski, Kaszuba, Kolak i Mocek. Warto dodać, że leszczyńscy szermierze odpadli z rozgrywek, przegrywając z późniejszym triumfatorem, pierwszym zespołem Wrocławian.