Szczypiorniści zainaugurowali sezon

Od porażki kolejny sezon rozpoczęli szczypiorniści Real Astromal Leszno. Podopieczni Macieja Wieruckiego przegrali na wyjeździe z KU AZS Zielona Góra 23:31.

Dla leszczynian rozpoczęło się bardzo źle. Goście długo czekali na pierwszą bramkę, a większość skutecznością wykazywali się zielonogórzanie. Po kilku minutach do głosu doszedł jednak Real Astromal, który nie tylko odrobić straty, ale wyszedł nawet na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy znowu jednak należała do miejscowych, którzy do szatni zeszli z prowadzeniem 15:12.

Druga połowa niemal w pełni należała do akademików z Zielonej Góry. Miejscowi kontrolowali przebieg tego pojedynku i zasłużenie wygrali. Ostateczny rezultat brzmiał 31:23. Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Marcin Jaśkowski – 8, Kamil Napierkowski i Kacper Pawłowski – po 4, Michał Frieske – 3, Mateusz Płaczek – 2 i Marcin Mikołajczak i Kacper Szocik – po 1.