Szczypiorniści z pierwszym zwycięstwem

Pierwsze ligowe zwycięstwo mają na swoim koncie szczypiorniści Real Astromal Leszno. W sobotę podopieczni Macieja Wieruckiego wysoko pokonali we własnej hali Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 26:21.

W hali Trzynastka spotkali się sąsiedzi w ligowej tabeli. Różnica jest taka, że Szczypiorniak Gorzyce Wielkie już cieszył w tym sezonie ze zwycięstwa. Odmieniony Real Astromal Leszno wciąż na pierwsze punkty czekał. Co ciekawe do bramki leszczyńskiej ekipy powrócił Jakub Kruk, który przecież w zeszłym sezonie zdecydował się zakończyć karierę.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy jako pierwsi objęli prowadzenie. Podopieczni Macieja Wieruckiego szybko opanowali jednak sytuację. Po kilkunastu minutach więcej bramek mieli na swoim koncie gospodarze, a do przerwy prowadzili już 12:8. Po zmianie stron leszczynianie zdominowali parkiet i w pełni kontrolowali to spotkanie. Ostatecznie Real Astromal Leszno gładko pokonał Szczypiorniaka Gorzyce Wielkie 26:21, choć wymiar tego zwycięstwa mógł być jeszcze większy. Mamy nadzieję, iż to zwycięstwo pozwoli leszczyńskiej ekipie uwierzyć we własne umiejętności i sprawi, że w kolejnych spotkaniach będzie grało się łatwiej.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Jaszkiewicz – 7, Nowak, P. Łuczak i Płaczek – po 5, Wierucki – 3 i D. Łuczak – 1.