Szczypiorniści wracają do ligowej rywalizacjiW najbliższą sobotę do rywalizacji o ligowe punkty powrócą leszczyński szczypiorniści. Real Astromal Leszno czeka trudne zadanie, bo do hali Trzynastka zawita wicelider z Obornik Śląskich.

Pierwsze starcie z SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie miało miejsce podczas inauguracji rozgrywek. Podopieczni Macieja Wieruckiego kilkukrotnie byli blisko rywale, ale ostatecznie lepszy okazał się oponent, który zwyciężył w tym spotkaniu 24:19. Po dłuższej przerwie leszczynianie podejmą próbę rewanżu. Faworytem w tym starciu znowu będą szczypiorniści z Obornik Śląskich, choć trudno ocenić jak ta dość długa przerwa wpłynęła na obecną formę obu ekip.

W ostatnim sparingu Real Astromal uległ wysoko wymagającej ekipie z Kątów Wrocławskich 24:35. Nasz zespół grał jednak w mocno okrojonym składzie. Warto odnotować, iż w przerwie między rundami klub wzmocnił Jędrzej Kaniewski, który do Leszna trafił na zasadzie wypożyczenia z Tęczy Kościan.

Początek meczu Real Astromal Leszno – SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie w sobotę, wyjątkowo o godzinie 16:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.