Szawer z wicemistrzostwem EuropyW poniedziałek w Wolverhampton rozegrane zostały półfinały i finał Klubowych Mistrzostw Europy. Najlepszą drużyną Starego Kontynentu zostały Lwy Avia Częstochowa. Po srebrny krążek sięgnął natomiast Szawer Leszno.

Leszczynianie, po pomyślnym przebrnięciu przez eliminacje, przystąpili do zmagań półfinałowych, w których za rywali mieli trzy zespoły brytyjskie, a mianowicie Ipswich, Wednesfield i Birmingham. Przyjezdni nie mieli sobie równych i z pokaźną liczbą 52 punktów wygrali czwórmecz, uzyskując przepustkę do finału.

Obok Szawera, do rywalizacji o medale stanęły dwie inne ekipy z Polski, częstochowskie Lwy oraz TSŻ Toruń. Stawkę uzupełniło miejscowe Wednesfield. Finałowa rozgrywka była fascynująca i trzymała w napięciu do ostatniego wyścigu. Ostatecznie, na najwyższym stopniu podium z dorobkiem 44 punktów stanął klub spod Jasnej Góry. O cztery punkty mniej i druga lokata przypadła naszemu team’owi. Brąz trafił w ręce Wednesfield, a czwarte miejsce zajęli torunianie.

Warto dodać, że najskuteczniejszym zawodnikiem Szawera zarówno w półfinale, jak i finale był Bartosz Grabowski, zdobywca odpowiednio 16 i 15 oczek.

Wyniki półfinału A:
1. Toruń 53 pkt.
2. Częstochowa 45 pkt.

3. Stockport 33 pkt.
4. Astley & Tyldesley 29 pkt.

Wyniki półfinału B:
1. Leszno 52 pkt.
(Grabowski 16, Ludwiczak 13, Naskręt 10, Kriger 8, Kielaszewski 5)
2. Wednesfield 42 pkt.

3. Ipswich 34 pkt.
4. Birmingham 29 pkt.

Finał pocieszenia:
1. Birmingham 47 pkt. (5. miejsce w klasyfikacji końcowej)
2. Ipswich 43 pkt. (6. miejsce w klasyfikacji końcowej)
3. Astley & Tyldesley 36 pkt. (7. miejsce w klasyfikacji końcowej)
4. Stockport 32 pkt. (8. miejsce w klasyfikacji końcowej)

Finał główny:
1. Częstochowa 44 pkt.
2. Leszno 40 pkt.
(Grabowski 15, Naskręt 10, Kriger 8, Ludwiczak 7)
3. Wednesfield 38 pkt.
4. Toruń 36 pkt.

wyniki za pfks.blogspot.com