Szawer z wicemistrzostwem Europy

W poniedziałek w Wolverhampton rozegrane zostały półfinały i finał Klubowych Mistrzostw Europy. Najlepszą drużyną Starego Kontynentu zostały Lwy Avia Częstochowa. Po srebrny krążek sięgnął natomiast Szawer Leszno.

Leszczynianie, po pomyślnym przebrnięciu przez eliminacje, przystąpili do zmagań półfinałowych, w których za rywali mieli trzy zespoły brytyjskie, a mianowicie Ipswich, Wednesfield i Birmingham. Przyjezdni nie mieli sobie równych i z pokaźną liczbą 52 punktów wygrali czwórmecz, uzyskując przepustkę do finału.

Obok Szawera, do rywalizacji o medale stanęły dwie inne ekipy z Polski, częstochowskie Lwy oraz TSŻ Toruń. Stawkę uzupełniło miejscowe Wednesfield. Finałowa rozgrywka była fascynująca i trzymała w napięciu do ostatniego wyścigu. Ostatecznie, na najwyższym stopniu podium z dorobkiem 44 punktów stanął klub spod Jasnej Góry. O cztery punkty mniej i druga lokata przypadła naszemu team’owi. Brąz trafił w ręce Wednesfield, a czwarte miejsce zajęli torunianie.

Warto dodać, że najskuteczniejszym zawodnikiem Szawera zarówno w półfinale, jak i finale był Bartosz Grabowski, zdobywca odpowiednio 16 i 15 oczek.