Szawer wrócił na tor. Co z sezonem?Podobnie jak żużlowcy, spore szanse do powrotu na tor mają speedrowerzyści. Obecnie ustalanych jest kilka wersji kalendarza, który w związku z obecną sytuacją zostanie zmodyfikowany.

Odmrażanie gospodarki, w tym także sportu sprawiło, iż niebawem może ruszyć sezon speedrowerowy. Warunkiem koniecznym będzie zachowanie odpowiednich restrykcji dotyczących organizacji imprez. Najważniejsza z nich to zachowanie ograniczeń w liczbie osób biorących udział w zawodach do 50.

Pewnym jest, że przyjęta pierwotnie formuła rozgrywek ulegnie zmianie głównie jeśli chodzi o Puchar Polski we wszystkich kategoriach. W tym przypadku planowane jest zmniejszenie rund. Możliwe, że uda się przeprowadzić w proponowanym systemie rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo kraju, czyli tzw. Superligę.

Przypomnijmy, iż tytułu DMP będzie bronił Szawer Leszno, który kilka dni temu, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, wznowił treningi. W minioną niedzielę trójka naszych zawodników uczestniczyła w towarzyskiej jeździe na nowym owalu Szarży Wrocław.