Swimming Meeting za nami

Zakończyła się XVI edycja ogólnopolskich zawodów Swimming Meeting. Przez dwa dni Środowiskowa Pływalnia Edukacyjna stała się ogólnopolską areną dla młodych pływaków. 

W ostatnim dniu zostało rozegranych sześć konkurencji. W stylu motylkowym chłopców na 200m pierwszą pozycję zapewnił Wojciech Nowak z czasem 2:15.86. Natomiast w stylu klasycznym na 100m pierwszą lokatę uzyskał Kacper Koczorowski z czasem 1:05.79. Setne sekundy decydowały też o jego zwycięstwie w stylu zmiennym na 100m, w którym uzyskał czas 1:02.60.

Udany występ zanotowała też leszczyńska pływaczka Olga Przybysz, która triumfowała w stylu klasycznym na 100m, w którym osiągnęła czas 1:15.82 oraz w stylu zmiennym na 100m. z czasem 1:09.81. Dobrze spisującą się pływaczką była też Klaudia Błażyczek, która zapewniła czasem 2:12.86 pierwsze miejsce w stylu dowolnym na 200m. 

W sztafetach chłopców 4x100m stylem dowolnym pierwsze miejsce w składzie: Wojciech Nowak, Gustaw Płóciniak, Kacper Koczorowski oraz Mateusz Prus zajął Klub Pływacki Astromal Akwawit Leszno.  Złotą sztafetę 4x100m stylem dowolnym wywalczyły też leszczyńskie pływaczki: Olga Przybysz, Martyna Kozłowska, Apolonia Popławska oraz Klaudia Błażyczek.  

Tradycją zawodów juz od kilku lat jest to, że pod koniec zmagań zostają wyłowieni najlepsi pływacy z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe. W kategorii dziewcząt, 15 lat najlepszą zawodniczką okazała się Klaudia Błażyczek a w kategorii wiekowej 14 lat Olga Przybysz. W kategorii chłopców – 15 lat na pierwszym stopniu podium stanął Kacper Koczorowski a piętro niżej na drugim miejscu Wojciech Nowak. 

Marek Grelewicz: – Gościnnym być na naszych zawodach to nie do końca jest konieczne. Nasi pływacy również stawali na wysokich podiach a przede wszystkim w podsumowaniu generalnym, kiedy wybieramy najlepszych zawodników z poszczególnych roczników to właśnie wtedy na podium stanęło pięciu zawodników Klubu Pływackiego Astromal Akwawit Leszno.  Każdy sukces cieszy i motywuje do dalszej pracy – powiedział po zawodach.

W tym sporcie nie da się oszukać, że najważniejszym elementem jest ciężki trening i dopiero potem, kiedy ktoś ma odrobinę talentu więcej może stać się zwycięzcą. Bez pracy nie ma zwycięstwa – dodaje. 

Klub Pływacki Astromal Akwawit Leszno obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów w Wielkopolskiej Lidze Pływackiej Gimnazjów. – Jesteśmy drugą siłą Wielkopolski musimy chylić tylko głowę przed Wartą Poznań, która jest potężnym klubem i przeważnie z nami wygrywa, ale nie zawsze – zakończył.

Szczegółowe wyniki z zawodów dostępne tutaj.

Dominik Hromada