Świetny start Agnieszki Jerzyk

Piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata na Węgrzech i wiele cennych punktów do rankingu olimpijskiego – to osiągnięcia triathlonistki leszczyńskiego klubu REAL 64-sto, Agnieszki Jerzyk.
Przepłynąć dystans 1500 metrów, przejechać 40 kilometrów rowerem i przebiec 10 kilometrów. To trasa jaka towarzyszyła zawodniczkom w węgierskim Tiszaujvarosz.

W wodzie był prawdziwy tłok i dużo walki. Agnieszka zakończyła tę część rywalizacji w połowie stawki, z ponad minutą spóźnienia do najlepszych – relacjonuje trener, Paweł Barszowski. Podczas jazdy rowerem odrobiła tylko kilkanaście sekund. Bieg rozpoczęła w 9-osobowej grupie, która ruszyła w pogoń za prowadzącymi. – Po sześciu kilometrach, wraz z kilkoma dziewczynami biegła na 8-13 pozycji i wtedy postanowiła przyspieszyć. Jak się okazało, to było bardzo dobre posunięcie, oderwała się bowiem od grupki i zaczęła systematycznie zmniejszać stratę do dziewczyn biegnących z przodu. Na ósmym kilometrze biegła jeszcze na siódmej pozycji, ale na metę wbiegła już jako piąta – dodaje Barszowski.

Łukasz Kaczmarek