Świąteczne granie piłkarzyPrzerwę w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych będą musieli zrobić sobie piłkarze Stainer Polonii Leszno. W sobotę nasz zespół czeka ligowa konfrontacja z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Od środy poloniści miny mają nietęgie. Wszystko za sprawą porażki z Obrą 1912 Kościan, która pozbawiła nasz zespół szans na awans do finału okręgowego Pucharu Polski. O przegranej z Obrą biało-czerwoni zapomnieliby zapewne po sobotnim zwycięstwie z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Przyglądając się ostatnim wynikom zespołu z Nowych Skalmierzyc jest duża szansa na to, że nieco spóźniony zajączek wielkanocny dotrze do Leszna w Wielką Sobotę. Runda wiosenna w wykonaniu Pogoni do wybitnych nie należy. Najczęściej notowanym rezultatem przez drużynę Mariusza Kaczmarka był remis. Dodatkową rysą na wynikach biało-niebieskich jest przegrana 2:4 w ostatniej kolejce z okupującą strefę spadkową Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Warto też zerknąć na ligową tabelę, która dla piłkarzy Pogoni jest już o wiele bardziej łaskawa.

Z dorobkiem 44 punktów biało-niebiescy zajmują obecnie szóstą lokatę, mając pięć punktów więcej od siódmej Stainer Polonii, która organizacyjnie zdaje się być w całkiem dobrej formie. Do klubu w ostatnim czasie coraz chętniej zgłaszają się nowi sponsorzy, co zaowocowało m. in. odbudową żeńskiej piłki nożnej w naszym mieście oraz ściągnięciem do Leszna Amandy Moury – byłej zawodniczki Atletico Mineiro. Nieco gorzej wygląda natomiast boiskowa dyspozycja naszych piłkarzy, którzy podobnie jak ich sobotni rywal w rundzie wiosennej zgromadzili dotychczas 9 punktów.

Pozycja w tabeli i wyniki rundy wiosennej. Te czynniki pokazują jak wyrównane zespoły spotkają w sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie. W takich sytuacjach atutem wydaje się być własne boisko oraz kibice, którzy tego dnia sprzyjać będą polonistom. Na świąteczny mecz Stainer Polonii Leszno w imieniu organizatorów zapraszamy w sobotę, o godzinie 12:00.