Swarzędz pokonany

Polonia 1912 Astromal Leszno ponownie lepsza od rywala. Tym razem podopieczni Aleksieja Tiereszczenki wygrali na wyjeździe z Unią Swarzędz 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Bogumił Ceglarek.

Znakomita passa Polonii trwa. Leszczynianie wygrali czwarty mecz z rzędu i to, z nie byle kim, bo z Unią w Swarzędzu.

W pierwszej połowie stroną zdecydowanie przeważającą byli goście. Udowodnieniem tego była bramka zdobyta głową w 35. minucie, przez niezawodnego Bogumiła Ceglarka, po idealnym dośrodkowaniu Igora Vonsa. O podwyższenie prowadzenia biało-czerwoni starali się w drugiej odsłonie. Najpierw dogodnej sytuacji na gola nie zdołał zamienić Igor Vons, który trafił z ostrego kąta w słupek, chwilę później natomiast Tobiasz Kuźniewski przestrzelił z około 16 metrów.

Pomimo usilnych starań nasi piłkarze nie zdołali już pokonać bramkarza przeciwnika. Skromne, jednobramkowe zwycięstwo dało jednak kolejne trzy punkty Polonii i awans na trzecią pozycję w ligowej tabeli.

Polonia 1912 Astromal Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Woźny, Siwy, Ozimek – Bugzel, Lokś (46' Kowalski) – Ceglarek, Malinowski (46' Kuźniewski), Olszak (61' Grabski) – Vons (82' Jakubowski)