Sukcesy szermierzy Polonii 1912

Kinga Pijaczyńska triumfowała w Europejskim Festiwalu Szermierki. Leszczynianka w finale tej imprezy zwycieżyła z reprezentantką klubu Wrocławianie, Magdaleną Ławską 15:9.

W tej samej kategorii wiekowej startowały również dwie inne zawodniczki Polonii 1912 Leszno. Maria Sadowska i Sandra Tulewicz zajęły odpowienio 10. i 19. miejsce. Wśród młodziczek na 43. pozycji sklasyfikowana została Katarzyna Gołębska. W gronie dzieci 16. była Gabriela Miętka, a 4. Nel Nilek.

W kolejnym dniu rywalizacji na podium stanął Filip Startkowski. Polonista przegrał jedynie z późniejszym triumfatorem tych zawodów – Dubreuilem Maxime z Francji. Oprócz Filipa w tej samej grupie wiekowej na 16. miejscu zakończył zawody Antoni Pierzynowski, a 21. Antoni Mądry. Jedyny reprezentant Polonii w młodzikach, Eryk Jędroszkowiak sklasyfikowany został na 44. pozycji.  W gronie dzieci 17. pozycję uzyskał Jan Nowak.