Sukcesy najmłodszych PolonistówW miniony weekend w hali Ćwicznia odbywały się XII Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w boksie, które były jednocześnie przepustką do mistrzostw Polski w tej kategorii.

Do bardzo udanych swój start w zawodach mogą zaliczyć reprezentanci Polonii Leszno. I choć nasz największy faworyt nie awansował, dokonała tego inna dwójka podopiecznych sekcji Albina Pudlickiego. Awans do mistrzostw Polski, które odbędą się w Poznaniu wywalczyli Dawid Piekarski i Łukasz Wróbel. Ta sztuka nie udała się faworyzowanemu Krzysztofowi Benierowi. Warte podkreślenia jest zwycięstwo leszczyńskiego klubu w klasyfikacji drużynowej. Triumfował również Wielkopolski Okręgowy Związek Bokserski.

W Oborowie odbyły się nastomiat I Mistrzostwa Polski Dzieci w kickboxingu. Z dwoma medalami wrócili do Leszna najmłodsi reprezentanci Polonii 1912. W wadze 36 kg triumfował Mikołaj Mańka, który został zresztą wybrany najlepszym zawodnikiem pierwszych, historycznych mistrzostw. Srebro w kategorii 42 kg przypadło Piotrowi Błaszykowi. Dodajmy, iż oboje młodzi bohaterowie Polonii Leszno mają po 12 lat.

Daniel Nowak