Sukces w mistrzostwach U-11

W dniach 21-23 września odbył się we Wrocławiu turniej piłki nożnej im. M. Wielgusa,jeden z największych sportowych turniejów dziecięcych w Polsce, którego ogólnopolski finał uznawany  jest nieoficjalnie za Mistrzostwa Polski U-11.

Impreza jest skierowana do szkolnych drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców oraz Uczniowskich Klubów Sportowych. Od 2005 roku honorowy patronat nad turniejem sprawuje UEFA. 
 
Impreza organizowana przez PZPN rozpoczęła się w piątek uroczystym otwarciem w Hali Stulecia. Losowanie grup prowadzili byli znani piłkarze D. Sztylka (Śląsk Wrocław) i D. Gęsior (Ruch Chorzów). Oprawa uroczystości przypomniała losowanie grup w najważniejszych imprezach piłkarskich Europy i Świata.  Była przeplatana występami artystycznymi i na pewno pozostanie w pamięci młodych piłkarzy z Leszna.
 
W turnieju brały udział 32 zespoły – po 16 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców – zwycięzców finałów wojewódzkich. Wielkopolskę reprezentowali uczniowie klas piłkarskich SP7 w Lesznie. Leszczynianie rywalizowali z zespołami: Salos Szczecin (porażka 0:1), UKS Jastrzębie Zdrój i SP Korsze, wygrane 3:1 i 4:2. Zajmując drugie miejsce w grupie , chłopcy z SP 7 z Leszna awansowali do najlepszej ósemki turnieju.
 
Mecze rozpoczęte w sobotę na boisku treningowym, kontynuowane były następnego dnia na płycie głównej stadionu Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej. W ćwierćfinałowym spotkaniu piłkarze „Siódemki” trafili na zespół z Białegostoku, który nie doznał w turnieju jeszcze porażki. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku uczniowie SP7 zwyciężyli w stosunku 2:1. W meczu półfinałowym przeciwnikiem Leszczynian był zespół Kondycji Kielce. Mecz zakończył się rezultatem 2:2 i o losach awansu do finału decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Kielc.

W ostatnim meczu turnieju, którego stawką były brązowe medale, SP7 zmierzyła się z drużyną z Opola i tu również do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, gdyż w regulaminowym czasie gry był wynik 1:1. Niestety lepszymi wykonawcami karnych okazali się przeciwnicy.
 
Zajęcie IV miejsca w tej randze turnieju to największy sukces leszczyńskiej piłki nożnej w tej kategorii wiekowej, biorąc pod uwagę fakt, że w turnieju uczestniczyło 22000 piłkarzy i piłkarek. Zdaniem wielu obserwatorów tylko pech pozbawił drużynę SP7 medalu.
 
Na wyróżnienie zasługuje też uczeń Łukasz Komorowski, który został uznany najlepszym bramkarzem turnieju oraz rodzice zawodników- najlepiej dopingująca grupa kibiców.

Reprezentacja SP 7 ( w nawiasie liczba strzelonych bramek): Ł. Komorowski, A. Piwoński(1), K. Zapłacki(3), J. Kowalczyk(1), J. Jakubczak(2), M. Sztul(4),  J. Krawiec, M. Cugier, P. Stachowiak(1), J. Harendarz. Trenerem zespołu jest Robert Stańczyk.