Sukces młodego leszczynianina

Jakub Ilasz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie, zawodnik Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rychlik został Mistrzem Polski w warcabach stupolowych w kategorii juniorów do lat 13.

XXXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych odbyły się w Dąbkach gm. Darłowo w dniach 16-20 czerwca. Rozegrano trzy turnieje: w tempie klasycznym (1h 30’ na zawodnika na rozegranie całej partii), grę aktywną (15’ 5’’) i grę błyskawiczną (3’ 2”). To właśnie w turnieju głównym, rozgrywanym na dystansie dziewięciu rund Jakub Ilasz uzyskał złoty medal.

Rywalizacja była bardzo zacięta a partie trwały blisko trzy godziny! Dla Jakuba to ósmy w karierze medal Mistrzostw Polski. Po złoto zawodnik sięgnął jeszcze w roku 2017 w kategorii chłopców do lat 8. Obecnie Jakub trenuje pod okiem Sylwestra Flisikowskiego (SRW Rychlik). Jego przygoda z warcabami rozpoczęła się w SP 12 od zajęcia, w roku 2016 II miejsca w turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły. Warcabami jako sportem zainteresował się dzięki nauczycielce p. Marcie Figielek. To ona odkryła predyspozycje Jakuba do uprawiania warcabów.