Sukces leszczyńskiej petanqueW sobotę i niedzielę w hali Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania odbywały się prestiżowe zawody petanque.

W sobotę odbył się pierwszy ogólnopolski turniej petaque o Puchar Polskiej Federacji. W zawodach wzięło udział 46 drużyn 3-osobowych, w tym 12 tripetów reprezentujących klub z Leszna. W pierwszej szesnastce sobotnich zawodów znalazły się aż dwa nasze zespoły: Grizzli i Oj. Zwycięstwo przypadło drużynie Petanque Łódź, drugie zajęły Młode Wilki z Liskowa, trzecie natomiast Nieruchomości Milicki ze Śremu.
 
W niedzielę rywalizowały dublety. Odbyło się bowiem Ogólnopolskie Halowe Grand Prix Leszna pod patronatem prezydenta miasta. W turnieju wzięły udział 63 zespoły z 20 klubów z całej Polski. Tutaj leszczynianie wypadli wręcz rewelacyjnie. Najlepszą drużyną okazała się Marsylia z klubu Petanque Leszno. Zespół ten tworzy dwóch Francuzów, mieszkańców Lesznie, którzy reprezentują Palenque Leszczynko od początku jego istnienia. Drugie miejsce zajął zespół Dwa Dolary z Żywca, a trzecie Petanque Art. Z Łodzi. Tuż za podium znalazła się para Grizzly, również z Leszna.
 
Weekendowe zawody na hali Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania zakończyły się więc ogromnym sukcesem naszych zawodników. Szefowa polskiej federacji petanque bardzo pozytywnie oceniła również organizację zawodów. Przez dwa dni przez turnieje przewinęło się około 300 zawodników. Rywalizację oglądała zaskakująco liczna rzesza publiczności. Ponadto klub Petanque Leszczynko otrzymał z rąk posła Łukasza Borowiaka puchar za propagowanie i rozwój tego sportu w Lesznie i Wielkopolsce.

(dan)