Sukces leszczynian w Reiss Cup

12 i 13 grudnia piłkarze trenujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Reissa w Lesznie wzięli udział w turnieju mikołajkowym Reiss Cup, który obył się w pleszewskiej hali sportowej.

Na miejscu pojawiło się kilkuset kibiców, w tym także rodziny uczestników, które wspólnie uczestniczyły w wielkim piłkarskim święcie. Młodzi mieszkańcy Leszna zaprezentowali się na medal, zajmując 1. i 2. miejsce!

Dwudniowe rozgrywki przygotowano dla niemalże 600 dzieci z różnych kategorii wiekowych – począwszy od 4-latków, kończąc na piłkarzach urodzonych w 2006 roku. W Hali Sportowej przy ul. B.  Krzywoustego w sobotę swoje mecze rozgrywali najmłodsi. Chociaż w ich spotkaniach nie liczono zdobytych bramek (zgodnie z filozofią Akademii, uczy się ich podstawowych zasad związanych futbolem, a dobra zabawa daje odpowiednie bodźce do rozwoju), nie zabrakło wielu emocji.

Do Pleszewa, oprócz drużyny z Leszna, przyjechały zespoły z Jarocina, Gostynia, Kalisza, Kępna, Krobi, Krotoszyna, Ostrowa, Ponieca oraz Rawicza. W niedzielę na parkiet wybiegli 9 i 10-latkowie. W finale trzeciej tury spotkały się dwie drużyny z Leszna – mecz zakończył się wynikiem 1:0. Ponadto swoje finały wygrał Krotoszyn oraz Gostyń.

Podopieczni naszego klubu po raz kolejny udowodnili, że nie tylko wyróżniają się wysokim poziomem sportowym, ale potrafią także stworzyć ogromne emocje, wiele uśmiechu oraz pokazać grę z zasadami fair play. Wszystko, co najlepsze jeszcze przed nami, czeka nas pracowity rok i wierzymy, że w kolejnym turnieju zaprezentujemy się jeszcze lepiej, bo mamy dobre możliwości, aby zrealizować taki cel jakim jest zwycięstwo – podsumował Krystian Woźny, Koordynator Akademii Piłkarskiej Reissa w Lesznie.

Podsumowaniem rozgrywek była ceremonia wręczenia nagród – pamiątkowych medali i mikołajkowych upominków dla wszystkich oraz zwycięskich pucharów. W trakcie REISS CUPÓW 2015 prowadzona jest także sprzedaż cegiełek i kalendarzy Akademii, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Wojtusia, który w swoim niemal 2-letnim życiu przeszedł już operacje na sercu i przeponie, zakażenie organizmu bakteriami e-coli, zapalenie płuc i piasek w nerkach. Obecnie niezbędne jest wszczepienie sztucznych zastawek do serca. Koszt takiego zabiegu to około 40 tysięcy Euro. Stan serca Wojtusia może pogorszyć się w każdej chwili, dlatego cenna jest każda złotówka, która przybliży chłopca do operacji w niemieckim Münster.