Strzelali aż miło

SONY DSC

Kapitalne widowisko obejrzeli kibice, którzy wybrali się na spotkanie pomiędzy Polonią 1912 i LKS Gołuchów. Leszczynianie zwyciężyli 4:2, dzięki czemu wskoczyli na fotel lider rozgrywek IV ligi grupy południowej.

“Kawał meczycha” – w takich słowach widzowie rozpływali się nad spektaklem, jaki zafundowały im w niedzielne popołudnie drużyny z Leszna i Gołuchowa. Już w 15 minucie strzelecką niemoc z poprzedniego starcia przełamał Łukasz Glapiak, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wyprowadził Polonistów na prowadzenie 1:0. Radość leszczynian nie trwała jednak zbyt długo. Płaskie dośrodkowanie w pole karne, na bramkę zamienił najskuteczniejszy w ekipie żółto-czarnych, Krystian Benuszak i było po 1.

Goście próbowali za wszelką cenę pójść za ciosem. Ich ataki były coraz groźniejsze, co szczególnie odczuli strasznie zapracowani tego dnia obrońcy Polonii. Przewaga przeciwnika trwała do 35 minuty. Wtedy to, po raz siódmy w tym sezonie z gola mógł cieszyć się Artur Krawczyk, który wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Dwie minuty później, cegiełkę do wyniku dołożył również Kacper Robaczyński i rezultat 3:1 do przerwy wyglądał bardzo korzystnie z perspektywy miejscowych.

W drugiej połowie, ponownie do głosu dochodzili podopieczni Damiana Barasa. Jak w transie uwijał się bramkarz Polonii Jakub Krzyżostaniak, który ze swoich obowiązków wywiązywał się bez zarzutów. Nastawieni na kontrę gospodarze, bliscy szczęścia byli w 56 minucie. Sytuację sam na sam zmarnował Karol Smoła. W 85 minucie, przyjezdni złapali kontakt za sprawą Dawida Guźniczaka.

Końcówka była dosyć nerwowa. Beniaminek zaatakował całą drużyną, stawiając wszystko na jedną kartę. Taka decyzja im się nie opłaciła. W ostatniej akcji meczu nadziali się na kontrę ze strony miejscowych, którą wykończył niezastąpiony Krawczyk.

Dzięki zwycięstwu nad LKS, Polonia objęła prowadzenie w lidze mając na koncie 13 punktów, czyli tyle samo ile Polonia Kępna. Ze względu na lepszy bilans bramkowy, znajduje się na czele tabeli.

Polonia 1912 Leszno 4:2 LKS Gołuchów
1:0 Łukasz Glapiak 15′
1:1 Benuszak 20′
2:1 Krawczyk 35′
3:1 Robaczyński 37′
3:2 Guźniczak 85′
4:2 Krawczyk 93′